A belgyógyászati magánrendelőmben mindent megteszünk azért, hogy a lehető legteljesebb intimitást biztosítsuk a nálunk jelentkező páciensek számára.
Sokan szeretnék, ha hozzátartozójuk jelen legyen a vizsgálaton, mások éppen ellenkezőleg inkább négyszemközt szeretnék panaszaikat előadni, a vizsgálatokat elvégeztetni. Szerencsés, ha a páciens ezt már a rendelőbe érkezés előtt eldönti. Természetesen mindkét kívánságnak eleget tudunk tenni.
Endoszkópos vizsgálatok során figyelmünket maximálisan a páciensre fordítjuk, így a vizsgálatot végző endoszkópos szakasszisztense(ke)n, a vizsgáló szakorvos(ok)on kívül más a vizsgálóhelyiségben nem tartózkodhat.
Járványügyi szempontok miatt a vizsgálóhelyiség előtti várót a már vizsgálaton átesett páciens esetleges megfigyelésére tartjuk fenn. A vizsgálatra esetleg várakozókat kérjük, hogy a bejárathoz közelebbi váróban tartózkodjanak.
Hogyan készüljünk föl a vizsgálatra?
Javasoljuk a pácienseknek, hogy még a rendelőbe érkezés előtt gondolják át, hogy melyek a legfontosabb a panaszaik.
Nem elsősorban olyan kinyilatkoztatásokra gondolok, hogy „epe-” vagy „bélpanaszaim” vannak, hanem arra, miben változott a közérzet, hogy van-e fájdalom, van-e székletrendváltozás stb. Fontos lehet a panaszok kezdete, esetleg az, hogy mi váltotta ki, mire enyhültek a tünetek.
Orvosi dokumentáció
Bár sokan úgy tudjuk, hogy az EESZT-ben minden adat elérhető, sajnos a tapasztalatom szerint ez nem így van. Ezért a célszerű az összes orvosi dokumentációt akár papíron, akár elektronikus formában tároltan elhozni, és a legszerencsésebb időrendi sorrendbe tenni.
Előfordulhat, hogy egy oltási vagy terhességi könyvecske, egy évekkel azelőtt végzett hasi műtét, egy nőgyógyászati szövettan stb lehet egy belgyógyász számára nagy segítség!
Gyógyszerek
Sokszor az az információ, hogy „kis piros a vérnyomásra” kevés a számunkra. Legszerencsésebb papírra, elektronikus adathordozóra rögzíteni a gyógyszer nevét, a dózisát, azt, hogy a bevételére általában mikor kerül sor.
Célszerű egy listát összeállítani azokról a készítményekről is, amelyik nem várt reakciókkal (allergia, mellékhatás, hatáselmaradás) jártak.
Mikor érkezzünk?
Lehetőség szerint az előre egyeztett időben. Mivel a vizitek beosztása feszes, előbb érkezni nem szükséges. A késéssel mind a vizsgáló orvost, a következő pácienst, de leginkább önmagunkat hozzuk nehéz helyzetbe.
Vizsgálati díjak
Orvosi vizsgálat (első vagy hat hétnél régebbi megjelenés esetén):
30.000 Ft
Orvosi vizsgálat (hat héten belül visszatérő beteg):
25.000 Ft
12 csatornás EKG vizsgálat:
10.000 Ft
Gyomortükrözés (gasztroszkópia):
55.000 Ft
Vastagbéltükrözés (kolonoszkópia):
90.000 Ft
Gyomortükrözés és vastagbéltükrözés együtt:
140.000 Ft
Bódítás (éber sedatio):
10.000 Ft
Biopsia (mintavételi helyenként) szövettani vizsgálattal:
15.000 Ft
Nagy számú polipeltávolítás / szövettani vizsgálat esetén a vizsgálatok díja maximálva van, azaz a díj nem haladja meg:
- Vastagbéltükrözés esetén a 180.000 Ft-ot
- együtt végzett gyomortükrözés és vastagbéltükrözés esetén a 230.000 Ft-ot.
Megjegyzés: a belgyógyászati és gasztroenterológiai szakrendelésen, mivel a rendelőben nincs kártyaleolvasó, készpénzzel kell készülni.
Időpontfoglalás a magánrendelésre
Dr. Patai Árpád belgyógyász-gasztroenterológus magánrendelésére időpontot foglalni hétfőtől péntekig 14 és 17 óra között az alábbi telefonszámon lehet:
Telefonszám: +36 20 387 68 08
A magánrendelő a szombathelyi Vitalitas Egészségközpontban található.
A Vitalitas Egészségközpont előtti zsákutca ingyenes parkoló. Ha esetleg nincs hely, a körforgalomtól Kőszeg felé (11-es Huszár út 37.) lévő bevásárlóközpont parkolójában szintén díjmentesen leállítható az autó.
A rendelő az udvaron található. A bejárat melletti csengő megnyomása utáni berregő hangra lehet a kapuszínen át bejutni.